מפגשי-זמר בחדרה

מפגשי זמר בחדרה

בחירת השירים

יש לי בבית מספר מדפים של ספרים על זמר עברי – כל ספר הוא לקט של שירים שאוהב-זמר ליקט וערך- אוסף של שירי מלחין מסוים, אוסף של פזמונאי ידוע, אוסף של שירי משורר, אוסף שירים ששר זמר, שרה זמרת, או להקה. וחלק גדול מהשירים חוזרים על עצמם במספר ספרים, בספר של המלחין, של הפזמונאי או של הזמר... וכמובן במגוון של ספרים שבהם הלקט נוצר כדי שאפשר יהיה לבחור ממנו שירים לשיר ביחד. בשירה בציבור, או בשם היותר מקובל שנעמי שמר הטביעה ותלמה אליגון אימצה: "שירת רבים".

יש לנו מאגר עצום של שירים שטוב לשיר יחד. בכל מפגש זמר נוכל לשיר רק מספר מועט של שירים, הרעיון הוא לבחור שירים שזורמים אחד לתוך השני ברצף הגיוני. שירים תוססים ושירים שקטים עם הקשר מוסיקלי או אסוציאטיבי פנימי.

במפגש הזמר הראשון בחדרה – הרגשתי כמו שף שמנסה בפעם הראשונה להכין תבשיל לקהל יעד לא מוכר, אז הרשו לי להחליף תבלינים, לקצר, להאריך או לדלג על שיר. במפגשים הבאים כולם מוזמנים למטבח. אשמח לשמוע הצעות, לשירים, וכמובן כל הכשרונות המקומיים בשירה ובנגינה מוזמנים להתקשר אלי כדי לתאם איך לשתף אותם במפגשי הזמר הבאים. דיברו על חדרה כ "בירת הזמר העברי" ושמעתי כבר את הקולות המגחכים. נכון מדברים ולא מקצים משאבים, אך לא צריך הרבה כדי להתאסף ולשיר, וכמו שאמר הרצל על חלום יותר מופרך – אם תרצו אין זו אגדה. אז בוא ננסה.

מפגשי הזמר נפסקיםאלי ארגון 050-218-5877
MifgashZemer@gmail.com
©Copyrights 2009 EliArgon.com All rights reserved